Koszyk
ZAPOMNIJ O CIENIACH POD OCZAMI!
Od czego są worki pod oczami i jak je zniwelować?
Skóra pod oczami jest najcieńsza i nie ma naturalnej bariery lipidowej, dlatego właśnie w tych okolicach zauważamy pierwsze zmarszczki i oznaki zmęczenia ⏳ Płytkie unaczynienie dodatkowo powoduje brzydkie zasinienie, czyli tak zwane worki pod oczami - dobrze je znamy. Aby zmniejszyć obrzęki i rozjaśnić cienie w naszej codziennej pielęgnacji powinniśmy stosować krem pod oczy. To kosmetyki wzmocnione dodatkowymi składnikami, które działają na dany problem skórny.
Co na cienie pod oczami?
Wymieniliśmy te najskuteczniejsze, które znalazły się również w naszych kremach:
-> krem pod oczy z filtratem śluzu ślimaka
ekstrakt z alg morskich to bogate źródło jodu i aminokwasów, które oczyszczają skórę z nadmiaru czerwonego pigmentu (hemu), przywracając jej naturalny koloryt i jędrność
-> krem pod oczy dla mężczyzn
witamina C jest silnym antyoksydantem dla skóry, zabezpiecza ją przed wolnymi rodnikami i działa jak filtr ochronny. Dodatkowo jest jednym z elementów warunkujących produkcję kolagenu, który jak wiemy zużywa się z wiekiem i należy go czym prędzej odbudować. To zdecydowanie najlepszy składnik, który rozświetli i regeneruje skórę
-> krem pod oczy i okolice ust z analogiem jadu żmii
retinol to czysta forma witaminy A, która jest nam potrzebna do odnowy komórek (zwanej keratynizacją). Składnik rozprasza przebarwienia i redukuje skutki fotostarzenia wywołanego przez promieniowanie UV.
-> krem emolient na powieki i wokół oczu do skóry suchej i atopowej
ekstrakt z bławatka i kory brzozy to zielarska kompozycja idealna dla delikatnej skóry cierpiącej na atopowe zapalenie skóry. Pomaga zatrzymać jak największą ilość wody oraz wzmocnić warstwę hydrolipidową. Ekstrakt z chabra bławatka wykazuje dobroczynne działanie na nasze oczy. Jest bogaty w antocyjany, łagodzi wrażliwą skórę i delikatnie ją rozjaśnia. Kwas betulinowy, pochodzący z kory brzozy, ogranicza skłonność skóry do stanów zapalnych.
Dobra rada: trzymaj krem pod oczy w lodówce. To wzmocni jego działanie, bo jak wiemy, zimno działa na opuchnięte powieki, zmniejszając obrzęk i szybko niwelując oznaki zmęczenia, na przykład po nieprzespanej nocy.
Przeczytaj również nasz artykuł, o tym jak dbać o skórę pod oczami.