FAQ

Masz pytania dotyczące składu lub zastosowania naszych kosmetyków? Ciekawi Cię czy nasze kosmetyki są naturalne lub nadają się do Twojej cery? Nie wiesz czy w naszej ofercie znajdują się produkty dla wegan? Zapoznaj się z przygotowaną przez nas listą najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi, które pomogą Ci jeszcze lepiej poznać nasze kosmetyki.

Nie. Nasze kosmetyki nie są testowane na zwierzętach. Prawo Unii Europejskiej, a konkretnie rozporządzenie nr 1223/2009, reguluje tę kwestię, całkowicie zakazując testowania na zwierzętach produktów kosmetycznych.

Tak. Niektóre z naszych kosmetyków zawierają składniki pochodzenia zwierzęcego. W szczególności serie, które zawierają filtrat ze śluzu ślimaka. Pozyskiwanie filtratu odbywa się okresowo. W jego trakcie stosuje się bezpieczne, kontrolowane metody, które nie przynoszą ślimakom cierpienia.

Nie. Jak same kosmetyki, tak i ich składniki nie mogą być testowane na zwierzętach. Także i ten zakaz wprowadziło prawo unijne, któremu podlega także rynek polski.

Absolutnie nie zlecamy takich testów. Nasze produkty nigdy nie były i nie będą testowane na zwierzętach, jest to niezgodne nie tylko z prawem unijnym, do którego musimy się stosować, jako producent, ale także z naszymi wartościami.
Firma Elfa Pharm Polska, właściciel marki Vis Plantis, wspiera kilka stowarzyszeń zajmujących się pomocą zwierzętom, w tym schronisko “Medor” w Zgierzu oraz fundację Viva. Los zwierząt jest nam bliski, dlatego nie podejmujemy działań, które mogłyby im zaszkodzić.

Tak, uzyskanie takiej deklaracji jest dla nas warunkiem niezbędnym do rozpoczęcia współpracy. Posiadamy dokumenty to potwierdzające.

Nasze produkty dostarczamy wyłącznie do specjalnej strefy ekonomicznynej, do Hong Kongu. Obowiązują tam specyficzne przepisy dotyczące importu kosmetyków. Pozwala to nam uniknąć konieczności przeprowadzania testów na zwierzętach, które przewiduje chińskie prawo.
Ponadto w ostatnim czasie miała miejsce nowelizacja przepisów w tym kraju. Dotyczy ona internetowej sprzedaży kosmetyków, która pozwala teraz na wprowadzanie do obrotu produktów nietestowanych na zwierzętach.

Marka Vis Plantis należy do firmy Elfa Pharm Polska, która jest częścią większego, międzynarodowego holdingu Elfa.

Nie. Posiadamy sieć dystrybutorów kosmetyków Vis Plantis zarówno w Europie i w Azji. W Europie nasze kosmetyki można znaleźć między innymi w Hiszpanii, Wlk Brytanii, Włoszech, Finlandii, Rumunii czy Węgrzech. W Azji jesteśmy dostępni w Libanie, Malezji i Tajwanie.

Pozycja Paraffinum Liquidum, pojawiająca się w wykazie składników (ingredients) naszych kosmetyków, nie oznacza parafiny, lecz olej wazelinowy. Jest to składnik bezpieczny, dopuszczony do stosowania w kosmetykach.

Nie, w produktach Vis Plantis nie używamy wymienionych detergentów.